''Okul öncesi eğitim alanlar daha başarılı''

''Okul öncesi eğitim alanlar daha başarılı''

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, okul öncesi eğitim alan çocukların daha başarılı olduklarına dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Engin, okul öncesi eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Okul  öncesi eğitim alan öğrencilerin bu eğitimi almayan öğrencilere  nazaran daha başarılı olduğunu belirten Engin, “İlimizde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için büyük bir çaba içindeyiz. Çünkü okul öncesi eğitimi alan çocukların TİMS ve PISA sınavlarında aldıkları  puanlar bu eğitimi almayan öğrencilerden % 37 daha fazladır. Uluslar arası bu sınavlar bile bu eğitimin önemini ortaya koymaktadır'' dedi.
 
Bingöl'de velilerin okulöncesi eğitim hususundaki hassasiyeti artarak devam etmekte olduğunu söyleyen Engin, ''Buna rağmen bazı çocuklarımızın bu eğitimi alamadıklarını üzülerek görüyoruz. İlimiz merkezinde bulunan Saray Anaokulu ve Papatyalar Anaokulu’ muzda   kısmen de  Karşıyaka  Anaokulu’ muzda  kontenjanlarımız mevcuttur.  Öncelikle gelecek yıl  1.sınıfa kayıt olacak  54 ile 66 aylık  arası ( yani 1 Nisan 2013  - 31 Mart 2014 arası doğumlular) çocuklarımızı kayıt ederek okulöncesi eğitimden faydalanmalarını istiyoruz.  Dezavantajlı  öğrencilerimizin okul öncesi  kırtasiye ihtiyaçlarını Milli Eğitim Bakanlığımız ile Bingöl Valiliğimizin desteği ile giderdik.  Dezavantajlı  öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.  54 ile 66 ay arası  henüz kayıt olmayan çocuklarımızı  anasınıf ve anaokullarımıza bekleriz'' diye konuştu.


Önceki 4’üncü etap ihale edildi
Sonraki Meyve suyu kutusundan çıkan cisim şok etti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.