Fethi ve Cengiz yad edildi

Fethi ve Cengiz yad edildi

Karlıova ilçesinde PKK tarafından katledilen Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın yad edildi.

6-8 Ekim olaylarında iki gün arayla PKK'lılarca katledilen iki arkadaş Tiryaki ve Yalçın, hayatlarının kaybedişlerinin yıldönümünde anıldılar.
 
Arkadaşları Tiryaki ve Yalçın'ın mezarlarını ziyaret edip, dua ettiler. Burada konuşan dava arkadaşları, İslami kimliklerinden dolayı katledildiklerini söyledi.
 
Evinde silahlı saldırıya uğrayan Tiryaki'nin iki, evden işe giderken saldırıya uğrayıp, vücudundan 22 kurşun çıkarılan Yalçın'ın ise dört çocuğu yetim kaldı.
 
Aynı zamanda HÜDA PAR üyeleri olan Tiryaki ve Yalçın ile ilgili konuşan HÜDA PAR Bingöl Karlıova İlçe Başkanı Yavuz Bingöl, "Biz şehit kardeşlerimizi, unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Allah'ın dini uğrunda İlay-ı Kelimetullah'ı yüceltme adına Allah için ölmüş insanlarla kardeş ve arkadaş olduğumuz için bunun sevincini yaşıyoruz.  Allah'a hamdolsun. Kardeşlerimiz gerçekten Rabbini razı etme konusunda gayretlerini ortaya koydular ki Allahu Teala da bunlara büyük mertebe olan şehadeti nasip etti. Bu kardeşlerimiz 2014'te PKK ile devlet arasındaki çözüm süreci sürecinde şehit edildiler.  Bu kardeşlerimizin şehit olma gerekçelerinden bir tanesi de kardeşlerimiz bulunduğu ortamda halkın sevgisini, halkın teveccühünü kazanınca PKK gibileri bu teveccühü kabul etmediler. Her iki şehit kardeşimiz PKK tarafından sürekli tehdit ediliyordu. 'HÜDA PAR'dan istifa edeceksiniz? İstifa etmezseniz öldüreceğiz' şeklinde tehditler yapılıyordu. Şehit Cengiz ve Fethi de 'HÜDA PAR İslamî bir partidir, PKK'nin tehditleri için partimizi bırakamayız, istifa da etmeyiz' kararlıklarını gören PKK kardeşlerimizi şehit etti. 4'cü şehadet yıldönümlerinde kardeşlerimizin şehadetlerini tebrik ederiz." şeklinde konuştu.


Önceki Vaatlerini yerine getirmeyen bir daha aday gösterilmeyecek
Sonraki ''Kürtler yerel seçimde AK Parti'ye oy verecek''

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.